Távkonzultációs lehetőség csak immunterápia kontroll esetén!
Vélemények dr. Augusztinovicz Monikáról >>>
Rendelés típusa:
A Semmelweis Orvostudományi Egyetemen 1983-ban szerzett általános orvosi diplomája után dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gége-gyógyászat, majd klinikai immunológia és allergológia szakvizsgákkal bővítette tudását. Szakmai gyakorlatát több hazai és angliai kórház fül-orr-gége osztályán szerezte.
Az itthoni szakmai képzésen kívül több külföldi továbbképzésen, tanulmányi úton részt vett. Elismertségét tovább növelik rendszeres publikációi szakmai folyóiratokban, valamint előadásai hazai és külföldi kongresszusokon. Magas szintű szakmaiságának feltételeként elengedhetetlennek tartja a folytonos továbbképzést.
Angol, német
Fül-orr-gégészként a garat, a gége, az orr és a fül, az egyensúlyozó- és hallórendszer vizsgálatával foglalkozik, fő érdeklődési területe az orr- és orrmelléküregek betegségei, ezek kivizsgálása és kezelése, valamint a légúti allergiás betegségek. Nem csak diagnosztaként és kezelőorvosként praktizál, de járatos a fül-orr-gégészeti operációk terén is. Allergológusi tevékenysége széles körben ismert a szakma és a betegek körében is, hiszen a magyar lakosság közel harmada érintett valamiféle allergiás betegségben. E területtel szorosan összefügg az immunológia tudománya, amely a szervezet védekező rendszerének eltéréseit vizsgálja.
Fül-orr-gégészeti, immunológiai, allergológiai magnrendelése a Budai AllergiaKözpontban érhető el.
+36 30 236 9139
Az orrdugulásnak sok oka lehet. Jelentkezhet önmagában, de kísérő tünetekkel is. A hetek óta fennálló, vagy időszakosan, az év adott hónapjaiban jelentkező panaszok esetén mindenképp forduljunk orvoshoz, mert a kiváltó ok légúti allergia is lehet. Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus, a Budai Allergiaközpont orvosa elmondta, hogy miről ismerhető fel az allergiás orrdugulás.
További véleményekNagyon tetszett a bánásmód, az alapos lelkiismeretes vizsgálat. jó szívvel tudom ajánlani a doktornőt ismerőseimnek hozzátatozóimnak.
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.